DŹWIRZYNO

W pobliżu znajduje się wspaniała wydma zwana patelnią, jest wyjątkowym miejscem. Wielohektarowa plaża schowana za pasmem zieleni pozwala na plażowanie nawet przy wietrznej pogodzie. W miejscowości  znajduje się wiele kawiarni, barów, restauracji, miejsc z muzyką na żywo, jezioro z możliwością połowu świeżych ryb, sklepy, poczta, wesołe miasteczko, ścieżka rowerowa  łącząca Dźwirzyno z Kołobrzegiem, wypożyczalnia rowerów, basen, kort tenisowy, centrum sportu i rekreacji,  port, smażalnie ryb.

W Kołobrzegu, mieście liczącym 50 tys. mieszkańców, oddalonym o 9 kilometrów znajduje się wiele atrakcji turystycznych i zabytków.

Zapraszamy do przejrzenia poniższych zdjęć z okolicy Dźwirzyna.

Jednym z najpiękniejszych miast, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Dźwirzyno. Ta mała miejscowość oferuje turystom niezapomniane przeżycia związane z lokalnymi tradycjami i obyczajami. Trzeba przyznać, że turyści mają tu wiele miejsc do zwiedzania i z pewnością jednodniowy przyjazd do Dźwirzyna nie sprawi, że zobaczą oni wszystkich atrakcji, które miasto ma im do zaoferowania.
Na pierwszy miejscu plasuje się cudownie piaszczysta, a przede wszystkim czysta plaża. Jej obszar należy do jednych z najczyściej utrzymanych miejsc na całym wybrzeżu krajowego Bałtyku. Plaże otaczają wysokie wydmy, miejscami dochodzące do 15m n.p.m. Już same w sobie są one warte zobaczenia, jednak walory ich podkreśla usytuowany na nich sosnowy las.
W centrum Dźwirzyna turyści mogą podziwiać fantastyczne pomniki przyrody, jakimi są okazałe dęby szypułkowe. Miejscowość leży pomiędzy Bałtykiem, a Jeziorem Resko Pomorskie. To położenie sprawia, że przyjeżdżający goście mogą spacerować po cieśninie Reskiej i zachwycać się pięknem przypływających żaglówek i statków.
Turyści lubiący spędzać czas w ruchu mogą uczestniczyć w corocznej imprezie - Ogólnopolskim „Biegu ku Słońcu”. Dla takich właśnie osób powstał również „Szlak Rowerowy Wokół Bałtyku” i pieszy „Szlak Nadmorski”. Poza tym ogromnym walorem tej uroczej, nadmorskiej miejscowości jest uznanie jej, jako miejscowości uzdrowiskowej. Osoby z dolegliwościami układu krążenia i oddechowego z pewnością poczują się tu wspaniale.
Trzeba zaznaczyć, że Dźwirzyno zachęca do swojego odwiedzenia nie tylko w okresie letnim. W zimie, kiedy pojawia się śnieżna otoczka krajobraz tego urokliwego miejsca jest równie fascynujący i warty zobaczenia.